تلفن پشتیبانی: ٠٩٣٣٥٤٦٧٨٧٨ Bilit724@yahoo.com

لوازم ضروری سفر

لوازم ضروری سفر در تور طبیعت گردی

لوازم ضروری سفر-تور طبیعت گردی-بلیط724-بلیط 724-بلیت724-بلیط 724- نارون-bilit724

دستگاه مسیریاب

توانایی استفاده از قطب نما و خواندن نقشه بسیار ضروری است. امروزه نقشه و قطب‌نما به دو جزء از سیستم‌های پیشرفته مسیریابی GPS تبدیل شده‌اند.

نقشه-GPS-مسیریاب-ویز-سفرمی-safarme
نقشه-لوازم سفر-لوازم ضروری سفر-تور طبیعت گردی-طبیعت گردی-مسیریاب-بلیط724-بلیط 724-بلیت 724-بلیت724-bilit724

آیا با وجود دستگاه‌های GPS باز هم به نقشه و قطب‌نما نیاز داریم؟

داشتن یک نقشه توپوگرافی همواره دید بهتری از مسیر سفر به شما می‌دهد. حتی با داشتن پیشرفته‌ترین GPSها به‌همراه داشتن یک قطب‌نمای ساده می‌تواند جان شما را نجات دهد،

چون این اقلام نیازی به باتری ندارند و همواره به‌عنوان یک پشتیبان خوب به شمار می‌آیند.

عینک آفتابی

از جمله موارد ضروری در سفرهای طبیعت‌گردی به‌همراه داشتن عینک آفتابی است که امروزه تنوع بسیاری دارند و شما باید بر اساس نوع سفرهایتان عینک مناسب را انتخاب کنید.

البته تا مدت‌ها عینک آفتابی صرفا به‌عنوان وسیله‌ای در اذهان عموم جای گرفته بود، در حالی که عینک آفتابی وسیله‌ای ضروری برای حفاظت از سلامت چشم و بافت‌های اطراف آن است.

عینک آفتابی-لوازم سفر-لوازم ضروری سفر-تور طبیعت گردی-طبیعت گردی-عینک دودی-بلیط724-بلیط 724-بلیت 724-بلیت724-bilit724

زیرا اشعه ماورای بنفش خورشید علاوه بر پوست، برای عدسی و قرنیه چشم نیز مضر است. 

علاوه بر این، چشم‌ها در فصل زمستان به‌دلیل سردی هوا، وزش باد، افزایش گرد و غبار و آلودگی هوا بیشتر در معرض خشک شدن هستند که استفاده از عینک آفتابی موجب کاهش تماس چشم‌ها با عوامل فوق شده و خشکی چشم کمتر رخ می‌دهد.

در زمستان و به‌ویژه در هوای برفی به‌دلیل انعکاس نور از سطح کریستال‌های برف، اشعه بیشتری وارد چشم‌ها شده و امکان بروز عوارض ناشی از آن بیشتر می‌شود.

کرم ضدآفتاب

کرم‌های ضدآفتاب گروهی از محصولات مراقبت پوستی محسوب می‌شوند که پوست را از دریافت پرتوهای فرابنفش خورشید ( UV ) محافظت می‌کنند.

دو نوع UVA و UVB از پرتوهای فرابنفش، به پوست آسیب رسانده و موجب پیری آن می‌شوند. این پرتوها همچنین خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهند.

آسیبی که این اشعه‌ها به پوست وارد می‌کنند بسیار جدی است و علاوه بر مصرف روزانه باید در سفر همیشه همراه داشت.

کرم ضد آفتاب-لوازم سفر-لوازم ضروری سفر-تور طبیعت گردی-طبیعت گردی-عینک دودی-سفرمی-بلیط724-بلیط 724-بلیت 724-بلیت724-bilit724

البته با توجه به تنوع محصولات موجود در بازار انتخاب کرم مناسب کار دشواری است.

در انتخاب کرم‌های ضدآفتاب، متخصصان توصیه می‌کنند به دو مورد توجه کنید؛ اول قدرت حفاظت در برابر نور خورشید بایستی حداقل ۱۵ SPF باشد و دوم اشعه‌های UVA‌ و UVB را پوشش دهد.

به یاد داشته باشید هر چند ساعت یک بار باید کرم خود را تمدید کنید. بر اساس زمان سفر و لباسی که به تن دارید، در صورت نیاز به دست‌ها و گردن‌تان هم کرم بزنید.

محافظت در برابر سرما (به‌همراه داشتن لباس اضافه)

در سفرهای طبیعت‌گردی همواره ممکن است با تغییرات ناگهانی هوا مواجه شوید، پس بهتر است بنا به فصلی که در آن سفر می‌کنید، لباس اضافی از کلاه و ژاکت گرفته تا جوراب اضافی به‌همراه داشته باشید.

در واقع، لباس طبیعت‌گردی راحت و ایمن باید قادر باشد تا از شما در برابر سرما (در زمستان)، گرما و تابش مستقیم آفتاب (در تابستان و کویر)، باد و همچنین نفوذ باران مراقبت کند.

لباس سفر-لباس گرم-لوازم سفر-لوازم ضروری سفر-تور طبیعت گردی-طبیعت گردی-عینک دودی-بلیط724-بلیط 724-بلیت 724-بلیت724-bilit724

به‌صورت کلی، لباس طبیعت‌گردی مناسب باید بتواند در روزهای گرم بدن شما را خنک نگه دارد، در روزهای سرد و با باد و باران شدید، شما را گرم و خشک نگه دارد.

امروزه طبیعت‌گردان عبه‌دنبال لباس‌هایی هستند که در تمامی شرایط آب و هوایی بتوانند از آن‌ها استفاده کنند؛ لباس‌هایی که در عین راحتی و سبکی، جلوی نفوذ آب را نیز بگیرند و بدنِ فرد طبیعت‌گرد را خشک نگاه دارند.

علاوه بر این، این لباس باید محکم باشد، طول عمر و استقامت بالایی داشته باشد، هوا را به‌خوبی از خود عبور دهد و تا جای ممکن سبک باشد.

روشنایی (چراغ پیشانی یا چراغ قوه)

چراغ پیشانی یا هدلامپ همان طور که از نام آن پیدا است، به‌دلیل قرار گرفتن روی پیشانی، علاوه بر ایجاد روشنایی باعث آزاد شدن دست‌ها و آسان‌تر شدن عملکرد فرد می‌شود.

این چراغ‌ها اغلب کوچک و سبک بوده و عمر باتری زیادی دارند. چراغ پیشانی یکی از لوازم ضروری برای سفر در کمپینگ یا افراد مشغول به کار در شب محسوب می‌شود.

هدلایت-چراغ پیشانی-باطری-چراغ قوه-لوازم سفر-لوازم ضروری سفر-تور طبیعت گردی-طبیعت گردی-عینک دودی-سفرمی-بلیط724-بلیط 724-بلیت 724-بلیت724-bilit724
هدلایت-چراغ پیشانی-باطری-چراغ قوه-لوازم سفر-لوازم ضروری سفر-تور طبیعت گردی-طبیعت گردی-عینک دودی-سفرمی-بلیط724-بلیط 724-بلیت 724-بلیت724-bilit724
هدلایت-چراغ پیشانی-باطری-چراغ قوه-لوازم سفر-لوازم ضروری سفر-تور طبیعت گردی-طبیعت گردی-عینک دودی-سفرمی-بلیط724-بلیط 724-بلیت 724-بلیت724-bilit724

 ویژگی‌هایی مانند سطح روشنایی، وزن، مدت زمان نوردهی و نوع باتری مواردی است که باید در زمان خرید مدنظر داشت.

چراغ قوه هم نوع دیگری از منابع روشنایی است که می‌تواند در موارد زیادی مفید باشد. از هرکدام از این دو وسیله که استفاده می‌کنید، حتما به یاد داشته باشید که همواره باتری اضافی همراه‌تان باشد.

در سفرهای گروهی هر شخصی باید چراغ و باتری جداگانه‌ای داشته باشد.

جعبه‌ی کمک‌ های اولیه

جعبه کمک‌های اولیه، جعبه یا کیفی حاوی تدارکات و تجهیزاتی است که در صورت لزوم بتوان تا زمان رسیدن نیروهای امدادی یا دسترسی به نزدیک‌ترین مرکز درمانی با آن اقدام به انجام کمک‌های اولیه کرد.

جعبه کمک های اولیه-لوازم سفر-لوازم ضروری سفر-تور طبیعت گردی-طبیعت گردی-عینک دودی-بلیط724-بلیط 724-بلیت 724-بلیت724-bilit724

انتخاب محتوای جعبه با مقصد و نیز سبک سفر متغیر است ولی درمجموع، جعبه کمک‌های اولیه  باید شامل وسایل پانسمان، قرص‌های ضروری مانند مسکن، ضد تهوع و اسپاسم و…

وسایلی چون گاز استریل و باند و غیره باشد.

وسیله‌ای برای روشن کردن آتش

روشن کردن آتش بخش جدایی‌ناپذیر گشت‌وگذار در سفر و به‌ویژه در طبیعت‌گردی است. هیچ فعالیتی به‌اندازه‌ی نشستن در اطراف آتشی گرم و مطبوع به‌همراه خانواده و دوستان در آغوش طبیعت، لذت‌بخش نیست.

کبریت-فندک-آتش زنه-لوازم سفر-لوازم ضروری سفر-تور طبیعت گردی-طبیعت گردی-عینک دودی-بلیط724-بلیط 724-بلیت 724-بلیت724-bilit724
کبریت-فندک-آتش زنه-لوازم سفر-لوازم ضروری سفر-تور طبیعت گردی-طبیعت گردی-عینک دودی-بلیط724-بلیط 724-بلیت 724-بلیت724-bilit724

علاوه بر این، برای خالص کردن آب، استریل کردن بانداژ، پیغام‌های معنی‌دار جهت نشان دادن جا و وضعیت حال حاضر و حفاظت خود در برابر حیوانات نیز از سایر کاربردهای آتش در سفر هستند.

ازاین‌رو، به‌همراه داشتن وسیله‌ای برای روشن کردن آتش مانند کبریت، فندک یا آتش‌زنه ضروری است.

جعبه ابزار یا ابزارهای چندکاره

همراه داشتن داشتن جعبه ابزاری کوچک برای تعمیر خرابی‌های احتمالی همیشه در سفر ضروری به نظر می‌رسد. فرض کنید چادرتان مشکل کوچکی پیدا کند یا یکی از وسایل‌تان نیاز به تعمیر کوچکی داشته باشد.

جعبه ابزار-ابزارآلات-لوازم سفر-لوازم ضروری سفر-تور طبیعت گردی-طبیعت گردی-عینک دودی-سفرمی-بلیط724-بلیط 724-بلیت 724-بلیت724-bilit724

به‌همراه داشتن جعبه ابزار کوچکی برای راه انداختن کارها ضروری است. یا تاکنون پیش آمده است که برای باز کردن، بریدن یا جداکردن چیزی نیاز به یک ابزار ریز یا چاقویی کوچک داشته باشید

یا در سفر برای باز کردن در کنسرو، نوشیدنی و… نیاز به ابزار خاص آن را احساس کنید؟

داشتن یک ابزار چندکاره در کیف، داشبورد ماشین یا جیب ما می‌تواند مفید واقع شود.

غذای اضافی

آشپزی یکی از لذت‌بخش‌ترین قسمت‌های سفر است. اگر اهل آشپزی در سفر هستید بهتر است تا لوازم آشپزی در سفر را به‌همراه داشته باشید.

 شما به وسایلی احتیاج دارید که هم خیلی کاربردی باشد و هم حجم کمی را در کوله‌پشتی شما اشغال کند.

غذای مقوی-شکلات انرژی زا-لوازم سفر-لوازم ضروری سفر-تور طبیعت گردی-طبیعت گردی-عینک دودی-سفرمی-بلیط724-بلیط 724-بلیت 724-بلیت724-bilit724

حتی بهتر است برای شرایط ضروری مواد غذایی مانند گوشت خشک‌شده و دودی‌شده، آجیل، میوه‌خشک و مواد انرژی‌زا همراه‌تان باشد. 

به یاد داشته باشید فرآیند هضم غذا در بدن، باعث گرم شدن بدن می‌شود. پس سعی کنید در شب‌های سرد قبل از خوابیدن غذا بخورید تا به گرم ماندن بدن‌تان کمک کند.

چادر سفری

در اغلب سفرهای چند روزه برای ماندن در طبیعت، گردشگران چادر‌های مسافرتی به‌همراه  دارند.

فرض کنید در یک گردش یک روزه گم شده یا زخمی شوید، یا حتی در باد یا باران شدید گیر بیافتید. داشتن یک سرپناه ضروری به داد شما می‌رسد.

چادر-چادر مسافرتی-لوازم سفر-لوازم ضروری سفر-تور طبیعت گردی-طبیعت گردی-عینک دودی-سفرمی-بلیط724-بلیط 724-بلیت 724-بلیت724-bilit724

همچنین، در صورتی‌که قصد کمپ در طبیعت را حتی برای یک روز داشته باشید، همراه داشتن چادر سفری اجتناب‌ناپذیر است.

کیسه خواب

کیسه خواب یکی از لوازم مهم کوهنوردی برای سفر های چند روزه است.

مسلما بدون داشتن یک کیسه خواب راحت و خواب کافی، توان و انرژی لازم برای ادامه سفر و لذت بردن از آن را نخواهید داشت.

کیسه خواب-چادر مسافرتی-لوازم سفر-لوازم ضروری سفر-تور طبیعت گردی-طبیعت گردی-عینک دودی-سفرمی-بلیط724-بلیط 724-بلیت 724-بلیت724-bilit724

این محصول به‌لحاظ شکل ظاهری، جنس، وزن، الیاف و غیره دارای انواع مختلف است و این مسئله ممکن است انتخاب را برای شما پیچیده کند.

ازاین‌رو، باید در خرید آن به نکته‌هایی مانند بازه دمایی، حجم، سایز، رنگ، الیاف و ضدآب بودن کیسه خواب را مدنظر قرار داد.

سایر مواردی که به‌همراه داشتن آن‌ها نیز توصیه می‌شود:

کرم ضدگزیدگی : برای در امان ماندن از نیش حشرات؛

سوت : برای کمک خواستن در مواقع ضروری؛

تبر یخ : برای عبور از قسمت‌های برفی؛

موقعیت‌یاب : برای اعلام موقعیت شما به تیم‌های امداد؛

وسایل ارتباطی : موبایل‌های ماهواره‌ای کمک بسیاری خواهند کرد؛

وسیله‌ی ارسال سیگنال : مثل یک آینه‌ی کوچک برای علامت دادن به هلیکوپتر امداد؛

دانش استفاده از تجهیزات : داشتن تمامی تجهیزات بالا در کیفتان، هیچ کمکی به شما نخواهد کرد تا زمانی که به‌درستی نحوه استفاده از آن‌ها را یاد نگیرید.

لوازم ضروری سفر – وسایل مورد نیاز سفر – تورهای طبیعت گردی – تور یک روزه و آخر هفته

تور - تور داخلی - تور خارجی - تور لحظه آخری - تور طبیعت گردی - بلیت 724 - bilit724
تورهای لحظه آخری داخلی - تور کیش - تور کیش از - قیمت تور داخلی - آفر تور - تور دقیقه نود - دقیقه 90 - مناسبترین نرخ تور - تور ارزان لحظه آخری - لحظه آخری کیش - لحظه آخری مشهد - تور قشم -بلیت 724 - بلیط 724 - بلیط724 - bilit724
بلیت هواپیما - بلیط پرواز - بلیط لحظه آخری - بلیط ارزان - بلیط کیش - بلیط عسلویه - پرواز شیراز - کیش ایر - ایران ایر -بلیت 724 - بلیط724-bilit724
Call Now Button